Ślub w czasie pandemii?!

Decyzja o organizacji ślubu i wesela w czasie pandemii nie była dla nas łatwa, ale postanowiliśmy to mimo wszystko zrobić, stosując się do wszystkich zaleceń państwowych. Niestety nic nie zapowiada tego, żeby w ciągu najbliższego roku sytuacja epidemiologiczna miała się znacząco poprawić, a nie chcemy odkładać ślubu na bliżej nieokreśloną przyszłość.


Ze statystyk wynika, że tylko na bardzo nielicznych imprezach weselnych zdarzają się zakażenia. Mamy nadzieję, że przy zachowaniu poniższych środków ostrożności nasza uroczystość także będzie bezpieczna.

Środki ostrożności

W celu zminimalizowania ryzyka:

  • jeżeli ktoś zauważy u siebie objawy typowe dla koronawirusa, bądź miał kontakt z osobą zarażoną, prosimy o wykonanie testu, lub zrezygnowanie z udziału w uroczystości. Z radością spotkamy się w innym terminie.

  • bardzo prosimy o założenie maseczek w trakcie ceremonii ślubnej

  • przy składaniu życzeń z bólem serca prosimy o zrezygnowanie z tradycyjnego przytulania i całowania. "Żółwik" i "łokieć" są jak najbardziej wskazane.

  • obsługa weselna będzie miała maseczki, dania będą serwowane do stolików

  • przy wejściu na wesele będą dostępne opaski w dwóch kolorach: zielonym i czerwonym.
    Czerwony oznacza, że gość chce zachować maksymalny dystans społeczny, tańczyć tylko ze swoją osobą towarzyszącą, zrezygnować z Bruderszaftów, itd.

IMG-8070_edited.jpg